трудове навчання 5 клас

Дистанційне навчання 2022р.
    Урок за 08.05(хлопці)Тема :Моя Україна після перемоги.  Завдання -намалювати 2 малюнки для наших воїнів, принести в школу на урок.
    Урок за 22.02(дівч.) Тема; М'яка іграшка.Зшивання викроєних деталей.Практичне завдання:на передній частині кота, вишити ніс,рот, вуса, пришити гудзики-очі.Зшити дві деталі разом, наповнити ватою.
    Урок за 16.01.(хлопці) Тема: Перегляньте відео і зробіть аплікацію зайчик.  https://www.youtube.com/watch?v=BxQNXHQ40Bg&t=523s  На урок приносимо кольоровий папір ,картон,ножиці, клей.
        Урок за 28.11.(хлопці) Продовження теми:випилювання державних символів.  У кого є можливість продовжує випилювати тризуб,хто не має змоги-виконує 2 малюнки для захисників.
    Урок за 14.11.(хлопці) виконайте аплікацію з кольорового паперу  для наших захисників, принесіть в школу на урок ,я поставлю оцінки і передам волонтерам. Тема аплікації - патріотична. На урок приносимо :лобзик, пилочки, фанеру.
    Урок за 31.10.(хлопці)Прийоми роботи з лобзиком.https://youtu.be/gWObECmuxdQ перегляньте відео підготуйте лобзик до роботи,спробуйте працювати.
    Урок за 26.10.(дівчата) Продовження вишивання.На тканині нитками іншого кольору виконайте шов 


    Урок за 24.10(хлопці) :Вигототовлення закладинки.З картону і кольорового паперу зробіть 2 закладки. На урок приносимо:лобзик, пилочки, фанеру, закладки.


    Урок за 19.10.(дівчата) Тема:Ручні шви.Виконання шва "назад голкою" На тій самій тканині,тільки трохи відступивши ,виконайте шов "назад голкою"переглянувши відео.  
https://youtu.be/cehYSK4voqE потренуйтеся виконати 2 рядки.

 

    Урок за 17.10(хлопці)Тема:Вигототовлення закладинки.З картону і кольорового паперу зробіть 2 закладки.




        Урок за 12.10 (дівчата)Тема: Ручні шви.Дівчатка, на уроці ми навчились виконувати шов "уперед голкою" і шили через 1 см. Сьогодні на уроці ми продовжуємо цю тему,вам необхідно прошити три рядочки одним кольором нитки і три рядочки іншим кольором нитки. Для полегшення роботи, з виворітньої сторони роботи ,накресліть рисочки простим олівцем.
На  слідуючий урок  приносимо: тканину, голку нитки кольорові ,ножиці, зошит.
https://youtu.be/mvKVru6Ai5E перегляньте  відео як виконувати шов.

        Урок за 28.09. (дівчата) Тема: Технологія виготовлення аплікації.  Виготовлення вітальної листівки .
зробіть листівку за зразком. На урок приносимо білу тканину, голку, нитки, ножиці.




        Урок за 26.09.2022(хлопці)Тема:Аплікація з паперу і картону. Завдання :виготовити листівку до свята "День вчителя" Можна зробити щось інше ,за своєю фантазією.

 На урок принести картон, папір, клей, ножиці.



        Урок за 12.09.2022 (хлопці) Тема:Аплікація з паперу та картону. Завдання: повторити правила з ТБ(в зошиті), виконати аплікацію на тему:"космічний простір".   На слідуючий урок взяти: кольоровий папір, картон, клей , ножиці, лінійка, олівець,  зошит.


    Урок за 23.05 і 30.05 (хлопці і дівчата) Технологія приготування овочевого салату. Приготуйте салат із сезонних овочів, гарно прикрасьте зелннню і  вишліть фото, щоб вас було видно!

Урок за 9.05 і 16.05. (хлопці і дівчата)Тема: Технологія формування культури споживання їжі. Етикет за столом.

Перегляньте відео та запам"ятайте основні правила  поведінки за столом. Завдання : приготуйте бутерброди та сфотографуйте їх , потім пригостіть ними своїх рідних.Чекаю фото.


    Урок за 26.04 і 3.05.(дівчатка)ТемаТехнологія виготовлення ляльки -круп"янки. Вибір та обгрунтування теми проекту.Проектування ляльки-мотанки методом фантазування.Графічне зображення.


Кукла интерьерная /лялька-зерновушка №370682 ручной работы - купить на  Crafta.uaКукла зерновушка своими руками, мастер - класс с пошаговыми фото



Завдання:розглянути види ляльок-круп"янок на інтернет -ресурсах та намалювати в зошиті,які вам найбільше сподобалися (три малюнка).Для наступного уроку підготуйте матеріали для виготовлення виробу.Чекаю фото ваших робіт.:

    Урок за 25.04 і 2.05.. (хлопці)Тема:Побутові електроприлади. Ознайомтесь зматеріалом та дайте відповіді на запитання в кінці презентації.

Побутові електроприлади

1.    Поняття про побутові електроприлади.
2.    Різновиди побутових електроприладів.
3.    Правила користування побутовими електроприладамі

Поняття про побутові електроприлади

Поняття «побутова техніка» з’явилося не так давно. Запитайте у своїх бабусь і дідусів, чи думали вони, що коли-небудь те, що здавалося неймовірним і фантастичним, увійде в наше життя? Неймовірне тепер стало повсякденним і звичним, і ми вже його не помічаємо. У наших будинках з’явилася побутова техніка — непомітний і скромний помічник, що має безліч можливостей (мал. 134).
До сучасного побутового електрообладнання належать різні категорії товарів, без більшості яких неможливий побут сучасних людей. Холодильники, пилососи, пральні машини, електропраски, радіоприймачі, відеокамери, телевізори, калькулятори — побутові електроприлади.
Побутовий електроприлад — це електричне або електромеханічне обладнання, що виконує корисну роботу в домашньому господарстві, наприклад, приготування їжі, прибирання, нагрівання, прання тощо.

Різновиди побутових електроприладів

На сучасній кухні використовують різне електричне обладнання, без якого не можна уявити сучасне життя та приготування їжі. Для приготування їжі використовують нагрівальні електроприлади: електроплити, мікрохвильові печі, духові шафи, тостери (мал. 135).
Щоб прискорити приготування їжі, сучасні господарки використовують блендери, міксери, електром’ясорубки, соковижималки, мультиварки тощо (мал. 136).
Для зберігання та охолодження продуктів у господарстві користуються холодильниками й морозильними камерами.
Такі електроприлади, як праска, пилосос, пральна машина, посудомийна машина та інші, допомагають якісно вести домашнє господарство і також належать до побутових електроприладів (мал. 137).
Не можна уявити сучасне життя без аудіо- й відеотехніки: телевізора, БУБ-програвача, ігрових приставок, музичних центрів (мал. 138).
Правила користування побутовими електроприладами
1.    Ознайомитися з інструкцією користування електроприладом.
2.    Користуватися тільки справними електроприладами.
3.    Побутові електроприлади вмикати й вимикати лише в присутності дорослих.
4.    Не вмикати одночасно велику кількість електроприладів. Від цього перегріваються електропровідники й може виникнути пожежа.
5.    Перед умиканням електропобутових приладів у мережу перевірити, чи не зіпсований електрошнур.
6.    Вилку електрообладнання вмикати й вимикати з розетки, тримаючись за її корпус лише сухими руками.
7.    Праски, тостери, духові шафи, обігрівачі й інші електронагрівальні прилади ставити на металеві та керамічні підставки.
8.    Під час роботи з міксерами, блендерами, соковижималками й електром’ясорубками звертати увагу на рухомі гострі частини приладів, що можуть поранити.
9.    Не залишати на тривалий час увімкнені електроприлади без нагляду.
10.    Після закінчення роботи вчасно вимикати електроприлади.
Пам’ятайте!
Електроприлади несуть не лише користь, а й небезпеку. Якщо ви помітили несправності, зокрема пошкоджений корпус, відсутність світіння індикаторної лампочки, оголений шнур, зміну швидкості роботи або невластиві звуки — користуватися такою побутовою електротехнікою заборонено!
Порушення правил безпечної праці з побутовими електроприладами та електроустановками може загрожувати здоров’ю та життю.
Побутовий електроприлад, блендер, духова шафа, тостер.
1.    Що означає поняття «побутовий електроприлад»?
2.    Які види електроприладів ти знаєш?
3.    Назви нагрівальні електроприлади.
4.    Які правила безпечної праці з електроприладами слід пам’ятати?
Визначте, які із зображених електроприладів належать до нагрівальних? Обґрунтуйте свою думку.
Розпитай у дорослих, якими побутовими електроприладами вони користуються. Якими з них умієш користуватися ти?В зошиті , письмово дайте відповіді на 1-4 запитання.

  Урок  за 11.04 і 18.04.( хлопці) /12.04 і 19.04(дівчатка)   Тема:  виготовлення декоративної писанки.

1 Приготуйте фарби, пензлик,яйце( яйце попередньо вимийте , проколіть голкою з обох боків отвори і видуйте його вміст).2.Простим олівцем намалюйте орнамент за поданим зразком .3 Розфарбуйте писанку фломастерами  або фарбами. Фото присилайте на вайбер.     Зробити 2 писанки.

   Урок за29.03.і5.04 (дівчатка) Брелок із бісеру.Виконайте  2 брелки за власним вибором (які найбільше сподобались) Можна виконати щось своє. Фото присилайте на вайбер.


Урок за 28.03 і 4.04.(хлопці) Виконайте 2 закладки та пришліть фото.




Урок за 15.03 і 22.03(дівчата) Плетіння браслета із бісеру.  Виконайте браслет за поданим зразком,(можна придумати щось своє) дотримуючись правил техніки безпеки.Фотозвіт виробів присилайте на вайбер.


   Урок за 14.03.і 21.03(хлопці) 
З картону вирізати закладку розміром-16*6см.та виконати на ній візерунок.
         







Дистанційне начання 2020-2021н.р.
            Урок за 31 травня  Етикет. Правила поведінки за столом.  Перегляньте відео.

Урок за  1червня Електричні прилади. Пергляньте відео.





                         Урок  за   Тема:  виготовлення декоративної писанки.

1 Приготуйте фарби, пензлик,яйце( яйце попередньо вимийте , проколіть голкою з обох боків отвори і видуйте його вміст).2.Простим олівцем намалюйте орнамент за поданим зразком .3 Розфарбуйте писанку фломастерами  або фарбами. Фото присилайте на вайбер.








                            Урок за 23 березня (хлопчики) Тема: Виготовлення декоративної чашки технікою пап"є- маше. Приготуйте такі матеріали: чашка обгорнута харчовою плівкою, газета або папір, клей ПВА.  1  На внутрішню частину чашки нанесіть клей і розмастіть його. 2 розкладіть шматочки паперу, знов змастіть клеєм, знов папір., так повторюйте 12 разів.3 Чашку залиште до повного висихання.4 Паперову чашку витягніть і пофарбуйте у білий колр.

                                Урок за 22 березня.( дівчатка) Тема: Виготовлення декоративної  тарілочки  технікою "пап*є-маше". Для роботи підготуйте такі матеріали: фарфорова тарілка, харчова плівка, клей, газета або зошит (списаний) Послідовність виконання: 1Тарілку обгорніть харчовою плівкою.2 Листочки із зошита  порвіть на шматочки , не менші ніж 2см.  3.Змочивши їх водою пикладіть по всій поверхні тарілки- це буде перший шар паперу. 4.Другий шар- нанесіть клей тоненько на 1-й шар  паперу, розмастіть його щіточкою і знов  викладіть рваний папір.Так треба зробити ,щоб вийшло 12-16 слоїв.5.Тарілочку поставте до повного висихання.Коли все висохне паперова тарілка легко знімається, ножицями обіжте нерівні краї.
        На наступний урок ви приносите паперову тарілку, фарби, пензлик, стаканчик, будемо розфарбовувати.тарілочку.

                            Урок за 18.01(дівчатка)Тема:Технологія виготовлення виробів із бісеру.
   1.Опрацюйте подану інформацію

Що таке бісер і основні правила плетіння браслетів

Бісер - це дрібні намистинки з трошки сплющеною формою у їх отворів. Він буває різних діаметрів - від одного до п'яти міліметрів. Може бути і витягнутим, з кількома гранями, цей бісер називається стеклярусом і його діаметр теж різний - від двох до восьми міліметрів. Стеклярус з бісером бувають самих різних відтінків і кольорів, з матовою і глянцевою поверхнею. Від цих елементів і буде залежати зовнішній вигляд вашого вироби, якщо ви збираєтеся робити браслети з бісеру своїми руками.

Звідки з'явився бісер

Багато істориків стверджують, що стеклоделие з'явилося і успішно розвивалося ще шість тисяч років тому. Батьківщиною бісеру є Фінікія, саме там робили намистинки зі скла. Спочатку вони були великі, але в міру розвитку виробництва ставали все менше і менше і нарешті перетворилися в бісер. У наших краях розквіт бісероплетіння та безпосереднє появу бісеру припало на другу половину 18 століття. У ті часи з нього робили багато різних корисних предметів: гаманці, біжутерію, чохли для домашніх речей, прикраси для церков. Уже в ті часи красуні знали, як плести браслети з бісеру, також він використовувався для вишивання великих красивих картин і одягу.

У минулому столітті найпопулярнішими бісерні прикраси були серед хіпі. Варто відзначити, що саме вони почали нанизувати бісер нема на волосінь, а на нитку.

2.Практична робота.Виготовлення браслета із бісеру.

Браслет-фенька у вигляді косички

Візьмемо міцні кольорові нитки, бісер, ножиці і маленький ґудзик. Складемо три відрізки ниток, згори закріпимо їх у вузлик і почнемо плести косичку.

Прості браслети з бісеру, фото 1

Згодом у процесі плетіння коси починаємо нанизувати бісер на бокові нитки. Зручно це робити за допомогою голочок.

Плетемо туго, стежимо за тим, щоб бісер лягав акуратно і симетрично. Якщо потрібно — поправляємо руками.

Завершуємо браслет кількома сантиметрами звичайної косички без бісеру.

Прості браслети з бісеру, фото 3

Зав'язуємо вузлик, з'єднуємо кінці браслета ґудзичком. Готово!

Прості браслети з бісеру, фото 4

Браслет із бісеру за схемою: візерунок «хрестик»








19.10.(дівчатка)Виготовленнядеталей аплікації   за шаблоном.Приметування деталей до основи.Використання шва "петельний" для пришивання деталей до основи виробу.(продовжувати шити м"яку іграшку.

Дистанційне навчання 2020-2021 н.р.(хлопчики)
                        Урок за 19.01.Тема: Виготовлення фоторамки із картону.

Дуже проста у виконанні виріб з картону своїми руками. Робимо рамочку для фотографії.Для практичної роботи приготуйте:

Нам знадобиться:

  • Картон гофрований
  • Папір для прикраси на вибір
  • Намистини, ґудзики, мушлі або стрази для прикраси
  • Ножиці
  • Ніж
  • Клей
  • Олівець

Як робити:

Вирізаємо передню і задню частини для нашої рамки:


Відміряємо — скільки нам знадобиться паперу для прикраси рамки, і відрізаємо з запасом, щоб підігніть її всередину:



Намазуємо клеєм передню частину рамки і прикладаємо до неї підготовлений папір. Даємо висохнути клею.

Ззаду приклеюємо другу частину рамки, але тільки з трьох сторін. Верхню частину не клеєм — через неї ми будемо вставляти наші фотографії.

Тепер нам залишилося зробити підставку:

Готові рамки принесете в школу , на уроці я виставлю за них оцінки.



20.10.Визначення необхідної кількості матеріалу   на деталь та виріб.Розмічання деталей  виробу.
З картону вирізати закладку розміром-16*6см.та виконати на ній візерунок.
         


                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                              18.03Технологія виготовлення ляльки -мотанки.  

Завдання: скласти план роботи, виконати графічне зображення різних моделей. Розглянути  варіанти мотанок   та їхпризначення.
25.03. Добір конструкційних матеріалів та інструментів для виготовлення ляльки-мотанки.
Кукла зерновушка своими руками, мастер - класс с пошаговыми фото
Виготовлення ляльки-мотанки.


08.04.Оздоблення ляльки-мотанки (кольровими стрічками, мереживом, вишивкою)
Захист поекту. Фото своєї роботи відсилайте на вайбер!!!Бажаю успіхів!

15.04.Технологія виготовлення ляльки -круп"янки. Вибір та обгрунтування теми проекту.Проектування ляльки-мотанки методом фантазування.Графічне зображення.
Завдання:розглянути види ляльок-круп"янок на інтернет -ресурсах та намалювати в зошиті,які вам найбільше сподобалися (три малюнка).Для наступного уроку підготуйте матеріали для виготовлення виробу.Чекаю фото ваших робіт.

Кукла интерьерная /лялька-зерновушка №370682 ручной работы - купить на  Crafta.ua
22.04.Добір конструкційних матеріалів та інструментів для виготовлення ляльки-круп"нки.
Как сделать КУКЛУ Зерновушку / How to make Textil Doll ...Как сделать КУКЛУ Зерновушку / How to make Textil Doll ...Практична робота:з підібраних матеріалів виготуйте виріб, та прикрасьте за власним задумом.




29.04 Остаточна обробка виробу.Захист проекту.Урок тематичного оцінювання.Діти ,увага!Хто не пришле жодної роботи ,( до 29 04) буде неатестований!!!
06.05.Технологія виготовлення виробів у техніці макраме.Вибір та обгрунтування теми роекту( види прикра із ниток).Графічне зображення, добір матеріалів, інструментів та пристосувань. В зошиті намалювати майбутній виріб.

Макраме Браслет Жемчужина распродажа, купить Макраме Браслет ...Браслет из натурального дерева и камня в подарочной коробке ...






браслеты в технике макраме - Самое интересное в блогах

13.05.Вправи з виконання вузлів.Виготовлення прикраси.Захист проекту. Підрахувати приблизну собівартість браслета та скільки часу ви його робили.

20.05.Види столових приборів.Правила поведінки за столом.Завдання: приготувати бутерброди (гарні і смачні) та фото надіслати мені.
27.05.Побутові електроприлади.Загальні правила користування. Напишіть, які ви знаєте правила електробезпеки під час користування побутовими електроприладами.
Підсумковий урок, виставлення оцінокза семестр.
Дистанційне навчання 2020-2021 н.р.






Немає коментарів:

Дописати коментар